Shield Gun



Tak, tak, zgadłeś. To opis broni :). Teraz w kolejnych numerach będziemy* omawiać po kolei bronie. Na razie tylko te z UT2003 - stary UTek gdzieś się sformatował z mego dysku, to samo jest z Unrealem, a na bronie z UT2k4 przyjdzie czas :).

Nadmienię tylko, że w starym poczciwym Utku zamiast Shield Guna mamy Impact Hammera, czyli młotek. <.żart>O dziwo, SG (Shield Gun) znajdziemy pod klawiszem 1! Naprawdę jestem tym lekko zafascynowany :). <./żart>

SG ma jak każda broń w Unrealach dwa tryby wystrzału. Pierwszy polega na "naładowaniu" SG, po czym w momencie puszczenia lewego przycisku myszy, tuż koło lufy SG wyzwalana jest potężna siła. Dlatego jeżeli chcemy tak kogoś zranić musimy doń podejść dostatecznie blisko. Przeważnie jak już naładujemy nasze cacko na maxa i "czule dotkniemy" nim przeciwnika - zostają z niego same flaki/drobiazgi.

Ten wymiatający wystrzał możemy wykorzystać również do skakania. Ładujemy SG na maksa, celujemy sobie pod nogi i -=teraz się skupcie=- puszczamy LPM i walimy w spację. Jeżeli wcisnęliśmy ją w odpowiednim momencie to wyskoczyliśmy, że ho ho! Co jeszcze lecisz? To wal nadal w spację! Zrobisz podwójny skok ;). Minusem tego jest to, że zawsze stracimy trochę zdrówka, tudzież osłonki. Oczywiście adekwatnie do tego, jak mocno naładowaliśmy broń. [Tak spojrzałem teraz na cały ten tekst, i doszedłem do wniosku, że za dużo tu tych buziek ;)]

Kiedy możemy tego użyć? Możliwości jest sporo... Na przykład gdy widzimy w ciasnym pomieszczeniu tłok playerów, a mamy tylko Assault Rifla (bez granatów). Możemy też zaszpanować gdy gramy ze słabszymi graczami i kosić ich tych cackiem ;-). Na mapach z niską grawitacją do wyysooookiich skoków SG również nadaje się wyśmienicie. A jak można dzięki niemu świetnie bronić w trybie Assault! Jeżeli bronimy miejsca w którym atakujący muszą kucnąć żeby coś uaktywnić czy otworzyć, bierzemy SG, ładujemy na Maksa i traktujemy nim każdego kto odważy się spróbować zająć to miejsce. Niestety, taki wariant sprawdza się (prawie) tylko gdy nie jesteśmy sami. Bo koledzy odwracają uwagę atakujących, a my tylko wykańczamy niedobitków.

Pozostał nam jeszcze drugi tryb wystrzału. Więc, jeżeli klikniemy prawym PPM-em SG generuje pole siłowe. To pole siłowe chroni nas przed pociskami i upadkami z wysokości. Takie rozwiązanie wymusiło wprowadzenie czegoś podobnego do amunicji. Standardowo mamy 100 pkt "energii". Włączenie pola siłowego kosztuje nas 10 pkt. Każdy strzał jaki w nie trafi też zabiera odpowiednią ilość punktów. Jak wskaźnik dojdzie do zera, pole znika i trzeba odczekać, aż energia "wróci" (tzn. zregeneruje się). W pierwszej osobie wygląda to tak, że te pole zakrywa całą naszą postać. W rzeczywistości tak nie jest - zakryty jest pewien obszar, w zależności od tego gdzie celujemy). Dlatego nie zdziwcie się jak weźmiecie SG, włączycie pole siłowe i... wyłapiecie pięknego Headshota :).

Sposób użytku tej tarczy nasuwa się sam: do obrony w ciężkich chwilach. Jak mamy mało HP, wrogów dużo, ammo na wyczerpaniu, pomocy kolegów nie uświadczymy - wtedy nierzadko ratuje on naszą skórę. SG przydaje się też gdy chcemy zeskoczyć z wysokości - wystarczy włączyć tarczę ochronną i celować pod nogi. Jeżeli nie było za wysoko to pomoże. Pole siłowe można też włączyć na czas zbliżania się do wroga i gdy będziemy dostatecznie blisko rozwalić go w drzabazgi pierwszym trybem wystrzału :).

Ja czasami wykorzystuję też osłonę, gdy wpadam do bazy z flagą, a player który jej bronił miał maks adrenaliny i wziął niewidzialność. Wtedy tylko osłaniam się przed możliwymi pozycjami gdzie jest wróg i uciekam. Ale na długo i bez wsparcia ze strony teamu na niewiele się to zdaje.

To chyba będzie już koniec, w tym numerze macie jeszcze opis Assault Rifla. Narka!

P.S. Co ja ciągle z tym MY? Jakieś rozdwojenie jaźni czy co :).