| |
Newsweek to tygodnik znany na całym świecie. Porusza on problemy związane z polityką, biznesem, kulturą, rozpatruje najważniejsze problemy współczesnych ludzi.
Okładka pisma nie jest zbyt wybitna. Czasem jest to jedno powiększone zdjęcie, na którym wypisano tytuły najciekawszych artykułów. Innym razem okładką jest ciekawy fotomontaż, bądź złożenie kilku zdjęć z tytułami. Nie ma jednak żadnych szaleństw, czy wirtuozerii. Po prostu okładka "jest".
Niewątpliwym atutem Newsweek'a są autorzy. Możemy znaleźć doświadczonych redaktorów (np. Andrzej Dziurdzikowski czy Wiesław Kot), ale w cenie są młode wilki. Ta mieszanka rutyny z młodością jest świetnie uzupełniana przez komentatorów - felietonistów.
Tygodnik jest podzielony na kilka działów. Najważniejsze z nich to: Polska, świat, biznes, nauka, społeczeństwo, kultura. Zawartości pierwszych trzech działów raczej nie trzeba wyjaśniać, więc skupię się na pozostałych. Nauka zawiera artykuły ze wszystkich możliwych swych dziedzin. Dodatkowo są one uzupełnione fachowymi fotografiami, schematami czy mapami. Społeczeństwo to rubryka (trafniej byłoby chyba dział?) o zajęciach współczesnych Polaków. Spodobała mi się, że autorzy starają się zrywać ze stereotypami, nie drążą tych samych poglądów, tylko starają się pokazać sprawy z czasem niechcianego punktu widzenia. Kultura łączy w sobie muzykę, plastykę, film i tym podobne dziedziny. I tu kolejny plus dla autorów, bo starają się oni zrozumieć współczesną młodzież i ich upodobania, przekonania kulturalne. Nie negują ich bez jakichkolwiek przemyśleń nad nimi! Tak więc zakwestionowanie sensu np. malowania graffiti nie będzie z góry przesądzone!
Newsweek to tygodnik dla każdego. Każdy znajdzie w nim artykuł o sprawach aktualnych jak również większy raport. Tekst jest zawsze napisany w sposób przystępny i rzetelny, więc nie będzie problemów, żeby go zrozumieć.
| |